وکیوم کولر گازی چیست و چه موقع باید وکیوم کولر گازی انجام شود؟

وکیوم کولر گازی به چه معناست؟

وکیوم به هنگام تخلیه رطوبت و هوای داخل سیستم خنک کننده و ایجاد خلاء جهت تزریق گاز مبرّد می باشد هر چه عمل وکیوم و تخلیه بهتر انجام شود مقدار خنک کنندگی دستگاه افزایش یافته و برای سرد کردن مدت زمان کمتری کمپرسور باید کار نماید در نتیجه برق کمتری مدت عمر و مصرف وسیله خنک کننده افزایش می یابد.

چرا باید کولر گازی را وکیوم کنیم؟

علت وکیوم کردن کولر گازی گرفتن هوا و رطوبت داخل لوله های کولر گازی می باشد. وکیوم کردن کولر گازی کمک میکند تا هوا و رطوبت احتمالی موجود در درون لوله ها و کولر گازی گرفته شود تا گازی که داخل کولر گازی زده میشود بصورت خالص باشد و هیچ ناخالصی داخل سیکل وجود نداشته باشد در ضمن وجود رطوبت احتمالی داخل سیگل کولر گازی سبب آسیب دیدن جبران ناپذیر کولر گازی میشود.

چه هنگامی باید وکیوم کولر گازی را انجام داد؟

بهترین هنگام انجام وکیوم زمان نصب و راه اندازی دستگاه می باشد.

ولی متأسفانه به علت هایی برخی از شرکت هایی که  نمایندگی نصب کولرهای گازی را دارند به این مهم اهمیّت لازم را نداده و نصّابها هم شانه از بار این مسئولیّت خالی نموده و غالباً کولرهای گازی بدون اینکه وکیوم شوند راه اندازی و تحویل مشتری می گردد. بیشتر مردم و حتی برخی از فروشندگان عمده کولرگازی هم هیچ اطلاعی از وکیوم کردن نداشته و این عدم اطلاع سبب ضرر و زیان به مردم و در کل به اقتصاد کشور می گردد. به خصوص که در این شرایط تحریم باید حداکثر استفاده را از امکانات موجود نموده و از اسراف و تبذیر و خرابیها جلوگیری نماییم جدای از اینکه اینگونه سهل انگاری ها حق الناس می آورد و عواقب بدش برای افزاردی است که به این موارد اهمیّت نمی دهند.

با دقت به اهمیت بالایی که وکیوم کردن کولر گازی دارد ما این نیاز را احساس کردیم که در صورتی که روزی شما خودتان قصد نصب کولر گازی خود را داشتید عمل وکیوم کولر گازی را هم حتما انجام دهید.

نمایندگی کولر گازی بکو